فرهنگی

تسویۀ بدهی نیازمندان حاشیه شهر مشهد به فروشگاههای مواد غذایی

به مناسبت ولادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی «عج»، با همت آستان قدس رضوی، جمعی از خادمیاران رضوی با مراجعه به فروشگاه‌های مواد غذایی در حاشیۀ شهر مشهد، بدهی جمعی از خانواده‌های کم برخوردار را پرداخت کردند.

تصویب آیین‌نامه هیئت امنایی شدن بیست و یک مجموعۀ ملی در هیأت وزیران

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: «آیین‌نامۀ اصلاحی مادۀ پنج قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری با موضوع نگهداری و اداره اماکن، محوطه‌های تاریخی و کاخ‌موزه‌ها به‌شکل هیأت امنایی روز چهارشنبه بیستم فروردین یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی در جلسه هیئت وزیران تصویب شد.»

برنامه‌های آستان قدس رضوی با شرایط فاصله گذاری اجتماعی تطبیق پیدا کرده است

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در گفت‌وگو با رادیو زیارت گفت: «رویکرد برنامه‌های آستان قدس رضوی با شیوع ویروس کرونا تغییر کرده و با شرایط فاصله گذاری اجتماعی تطابق یافته است.»

دسترس پذیری رایگان بیش از چهارصد هزار منبع سازمان اسناد و کتابخانه ملی

در راستای مسؤولیت اجتماعی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا و با هدف توزیع عادلانه اطلاعات و تقویت منابع مورد نیاز پژوهشگران در دوران تعطیلی تالارها، بخشی از منابع کتابی و غیر کتابی این سازمان دسترس پذیر شده است.

امکان عضویت دیجیتال کتابخانه ملی بدون محدودیت سنی و تحصیلی فراهم شد

در راستای توزیع عادلانه اطلاعات و دسترسی آسان عموم و پژوهشگران به منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در شرایط فعلی امکان عضویت اینترنتی برای همه افراد و علاقه مندان در سامانه دیجیتال این سازمان بدون محدودیت سنی، تحصیلی و مکانی فراهم شد.

تهدید کرونا را به فرصت تحکیم خانواده تبدیل کنیم

جانشین پلیس پایتخت با اشاره به اینکه می توان از تهدید ویروس کرونا به عنوان فرصتی برای تحکیم خانواده نگریست، گفت: «والدین برای ایام فراغت اعضای خانواده برنامه ریزی داشته باشند و از غرق شدن اعضای خانواده در فضای مجازی دوری کنند.»

ادارات و فعالیت‌های اقتصادی تا پانزدهم فروردین تعطیل می‌شود

سخنگوی دولت گفت: «با دستور رییس جمهوری دولت، ادارات و فعالیت‌های اقتصادی مگر در موارد خاص و حساس تا پانزدهم فروردین تعطیل اعلام می‌شود که لیست آن را وزارت بهداشت ارائه کرده و با همکاری وزیر صمت اعلام خواهد شد.

امکان بازدید مجازی از موزه‌های تهران در تعطیلات نوروز فراهم شد

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با تبریک فرارسیدن سال نو گفت: «خوشبختانه در تعطیلات نوروز یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی، این فرصت برای همه هم‌وطنان فراهم‌شده تا موزه‌های استان تهران را به‌صورت مجازی بازدید کنند.»

اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اعتبار مجوزهای صادره

در اطلاعیه‌ای از سوی مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجوزهای صادره این وزارتخانه که تاریخ اعتبار آن­ها تا پایان سال یکهزار و سیصد و نود و هشت هجری شمسی است، به مدت سه ماه تمدید اعتبار شد.

پیام تبریک نوروزی مدیرعامل مؤسسۀ پاس قوامین

عبداله زمردی مدیرعامل مؤسسۀ فرهنگی ورزشی آموزشی پاس قوامین در پیامی فرارسیدن عید نوروز یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی را تبریک گفت.

موزه ملی ملک را در نوروز یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی مجازی ببینید

با توجه به تعطیلی موزه‌ها در نوروز یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، امکان بازدید مجازی از موزه ملی ملک در دهم فروردین ماه به‌صورت برخط در وبگاه آپارات فراهم شد.

گذری بر عملکرد سال یکهزار و سیصد و نود و هشت مرکز امور بانوان آستان قدس رضوی

خانواده بنیادی‌ترین نهاد در جامعه بشری است که تربیت و سازندگی انسان‌ها مهمترین رسالت این نهاد محسوب می‌شود بنابراین افراد می‌توانند با تربیت فرزندانی با ایمان و متدین در زیر چتر خانواده جامعه‌‌ای ایده ‌آل برای نسل آینده بسازند.

تعطیلی تمام موزه‌ها در نوروز یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دو نامه جداگانه به معاون توسعه مدیریت این وزارتخانه و نیز مدیران کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سی و یک استان کشور، مراتب لغو مراسم نوروزگاه‌ها و تعطیلی موزه‌ها در نوروز یکهزار و سیصد و نود و نه هجری شمسی را ابلاغ کرد.

تشریح اقدامات آستان قدس رضوی در حوزه حرم مطهر رضوی طی سال یکهزار و سیصد و نود و هشت هجری شمسی

حرم حضرت ثامن الحجج «ع» با مساحتی بالغ بر یک میلیون متر مربع به عنوان یکی از بزرگترین کانون‌های فرهنگ اسلامی در جهان شناخته می‌شود که همه ساله پذیرای بیش حدود سی میلیون زائر از سراسر دنیاست.

آگاهی مردم باعث شده تا موزه‌ها را تعطیل نکنیم

مدیر کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، آگاهی مردم در بازدید از موزه‌ها در شرایط کنونی را مهم‌ترین دلیل تعطیل اعلام نشدن موزه‌ها عنوان کرد.

تعطیلی کتابخانه های عمومی سراسر کشور تا پایان سال یکهزار و سیصد و نود و هشت هجری شمسی

با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا پایان سال، کتابخانه های عمومی سراسر کشور نیز تا پایان سال تعطیل شدند.

آخرین مطالب

پایگاه خبری شهرک اکباتان به سالنامۀ غیر بر خط تبدیل شد

جاده لاویج

هشتگرد

شهرک اکباتان-3

شهرک اکباتان-2

برنامۀ مؤسسۀ خیریۀ موعود ایرانیان در مگامال

نمایشگاه پیانو در مگامال از نمائی دیگر

نمایشگاه پیانو در مگامال

شهرک اکباتان-1

فلافل سلف سرویس مامان جون شعبۀ اکباتان به منظره ای دیدنی

لاهیجان

غاری در جاده چالوس

ماسوله

سردیس شهید ذاکر حسینی

هوشنگ هموطن، پرویز ایزدی، وحید قربانعلی پور و ولی محمد جوکار در مراسم رونمائی از سردیس شهید ذاکرحسینی

هوشنگ هموطن، مجتبی شمس بیرانوند و پرویز ایزدی در مراسم رونمائی از سردیس شهید ذاکرحسینی

هنر طبیعت

سید محمد باقر قائم مقامی وحید قربانعلی پور

هوشنگ هموطن و علی قربانی

هوشنگ هموطن و سرهنگ دوم مجتبی شمس بیرانوند

هوشنگ شهبازی در مسجد الله «ج»

محل نامناسب تیر چراغ برق

حجت الله صارمی و آرش فلسفی دیوبند

حامد بهداد و پویا برجسته در مگامال

حامد بهداد در مگامال

فیروز دانسته پور در مگامال

آرش فلسفی دیوبند در حال نواختن پیانو

رودخانه چالوس

مهرشهر

پارک نهج البلاغه