آستان نیوز
تئاتر تلویزیونی «شیخ بهایی» به روی آنتن شبکۀ سۀ سیما رفت
يکشنبه 7 ارديبهشت 1399 - 16:00:00
آستان نیوز

به گزارش پایگاه خبری شهرک اکباتان به نقل از آستان نیوز، تئاتر تلویزیونی شیخ بهایی از مجموعه «روایت» به مناسبت سالروز بزرگداشت شیخ بهایی دانشمند بزرگ جهان اسلام، روز سوم اردیبهشت به مدت بیست دقیقه از شبکۀ سۀ سیما پخش شد.
این قسمت از مجموعه تلویزیونی روایت با محوریت معرفی گوشه‌ای از زندگی شیخ بهایی به نویسندگی محمد نقایی و کارگردانی امیر بشیری و سجاد انتظاری در سال یکهزار و سیصد و نود و هشت هجری شمسی در موزه زنده زیارت مشهد مقدس تصویربرداری شده بود.
محمدعلی چمی‌گو به ‌عنوان تهیه‌کننده و علیرضا رضایی(گروه هنری آوان) نیز در سمت مدیر تولید و مجری طرح در تولید تئاتر تلویزیونی شیخ بهایی مشارکت داشتند. همچنین احمد ریحانه، مجید بخششیان، ایمان رمضانی و کوروش زارعی در این اثر به نقش‌آفرینی پرداختند.
آثار تلویزیونی گوناگون؛ از فیلم‌های داستانی کوتاه و بلند و تئاتر تلویزیونی تا پویانمایی‌های کوتاه و سینمایی و نماهنگ در راستای ترویج فرهنگ و هنر اسلامی ایرانی به‌ویژه آموزه‌های رضوی به سفارش مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ادوار مختلف تولید و در شبکه‌های صدا و سیمای کشور پخش می‌شود.
لازم به ذکر است، «بهاءالدین محمد بن حسین عاملی» معروف به شیخ بهایی، حکیم، فقیه، عارف، منجم، ریاضیدان، شاعر، ادیب، مورخ و دانشمند شیعه قرن دهم و یازدهم هجری قمری(عصر صفوی) بود که در حرم مطهر رضوی مدفون است.
برای مشاهدۀ اصل خبر اینجا را ببینید.


http://shahrakeekbatan.ir/fa/News/6133/تئاتر-تلویزیونی-«شیخ-بهایی»-به-روی-آنتن-شبکۀ-سۀ-سیما-رفت
بستن   چاپ